Fudbal: Bečej ipak slabiji od bivšeg superligaša

Vukašin Ljubojev | 29. avgust. 2018. | 14:14 | Sport

Fudbaleri Bečeja juče su na domaćem terenu izgubili meč protiv ekipe Javor Matis iz Ivanjice rezultatom 1:3.

Utakmicu četvrtog kola Prve lige Srbije, pratile su prepune tribine navijača i tražilo se mesto više, jer je domaća publika očekivala prvo slavlje na svom terenu, što se na štetu Bečejaca ni ovog puta nije dogodilo.

Dobar fudbal, mnogo prilika, šansi, šuteva, ali čini se da je doza iskustva bivšeg superligaša presudila.

Gostujući tim iz Ivanjice poveo je već u četvrtom minutu kada je Nikola Petković šutirao sa preko 20 metara i uspeo da savlada golmana Bečeja Marka Živkova.

Petnaestak minuta trajala je nada igrača i navijača Bečeja da će doći do izjednačenja, ali u 21. minutu Ivan Marković razuverava sve prisutne i po desnoj strani sa desetak metara iz okreta pogađa suprotni deo gola za 0:2.

Kako bi se rasterećenije otišlo na odmor Bečejci su morali makar malo da ublaže gol razliku za šta su se pobrinuli Čedomir Tomčić i Nemanja Lazić. Na asistenciju Tomčića, Lazić soloprodorom po desnoj strani kroz dvojicu protivničkih igrača protrčava, gađa bliži ugao, i smanjuje prednost na 1:2, sa kojom se otišlo na odmor.

U drugom poluvremenu greškom Bečejaca igrači Javor Matisa grabe loptu na polovini domaćina, pas Ivana Cvetkovića do Nikole Petkovića koji trese mrežu Bečeja za konačnih 1:3.

Naredni meč fudbalere Bečeja očekuje već u subotu 1. septembra, kada će gostovati ekipi Metalca iz Gornjeg Milanovca koja je jučerašnjim porazom u Senti od TSC-a, spala na 14 poziciju.