Voša deklasirala Vinogradar iz Hajdukova

Vukašin Ljubojev | 23. septembar. 2018. | 15:26 | Sport

Fudbalski klub „Vojvodina“ iz Bačkog Gradišta sinoć je u okviru 6. kola Područne fudbalske lige „Subotica“ savladao ekipu „Vinogradar“ iz Hajdukova rezultatom 8:1.

Nakon prošlonedeljnog remija u Novom Žedniku koji se završio bez golova, Gradištaci su u jučerašnjoj utakmici deklasirali Vinogradar, i čini se postigli i zaostale golove iz prethodne utakmice.

Prvo poluvreme otpočelo je relativno ravnopravnom borbom, ali već sredinom prvog dela meča u 19. minutu počinje raspucavanje domaćina. Svoj prvi gol ove sezone postiže Nenad Kudrić. Za dva nula pobrinuo se Borislav Ikarašev, koji je uz nesebičnu asistenciju Kudrića, sa sedam metara zatresao mrežu gostiju. U listu strelaca gostujuće ekipe upisuje se Pavle Stojanović u 43. minutu i tako smanjuje razliku na 2:1, dok je za konačnih 3:1 u prvom delu meča zaslužan Aleksandar Marjanov.

Drugo poluvreme i čak pet golova u mreži Vinogradara.

Kao i u prvom poluvremenu, goleadu je otpočeo Nenad Kudrić, i to glavom u 48. minutu, da bi Aleksandar Marjanov desetak minuta kasnije postigao svoj drugi gol. Ova dva igrača postižu i het trikove, Kudrić u 62. i Marjanov u 65. minutu. Poslednji gol na meču za konačnih 8:1 postiže kapiten Bojan Bilbija u 80. minutu.

Nakon šestog kola Gradištanska Voša nalazi se među prvih pet ekipa na tabeli sa 11 bodova.

Naredni prvenstveni meč fudbalere Vojvodine očekuje sledećeg vikenda u Đurđinu, dok će meč u okviru kupa Srbije za klubove članove MFS Bečej-Srbobran biti odigran na stadionu Vojvodine u sredu od 16 časova kada će snage odmeriti sa Jedinstvom iz Bačkog Petrovog Sela.

Ova utakmica će pored takmičarskog biti i humanitarnog karaktera, jer je uprava kluba „Vojvodine“ rešila da pomogne onima kojima je pomoć najpotrebnija. Te će tako sav prihod od ulaznica biti uplaćen za lečenje petogodišnjeg meštanina Alekse Cukića.