Voša za četiri dana 15 puta tresla mrežu

Vukašin Ljubojev | 26. septembar. 2018. | 14:38 | Sport

Fudbalski klub „Vojvodina“, juče je na svom stadionu u okviru polufinalne utakmice „Kupa FSO Bečej- Srbobran“ savladao ekipu „Jedinstva“ iz Bačkog Petrovog Sela rezultatom 7:0.  Gradištanci su ujedno održali i prezentaciju nove garniture dresova.

Nakon poraza od 6:1 u Srbobranu od ekipe „Mladost Radost“, „Jedinstvo“ je juče savladano sa još većom gol razlikom.

Sa druge strane ekipa Vojvodine minule nedelje deklasirala je „Vinogradar“ iz Hajdukova rezultatom 8:1 a juče i svoje opštinske kolege sa sedam datih golova i ni jednog primljenog. Te se stiče utisak da su ovu utakmicu iskoristi za što bolje uigravanje za naredne mečeve.

Golove za Vojvodinu su postigli: Nenad Kudrić u 10. i 40. minutu, Borislav Ikarašev u 28, Miodrag Pelengić u 41. i 49. minutu Aleksandar Marjanov u 65. i Boris Bečanović u 80. minutu meča.

Naredna Kup utakmica Gradištance očekuje za nedelju dana kada će u finalu dočekati ekipu „Mladost“ iz Turije koja je juče slavila protiv Nadaljskog „Napredka“ sa 3:1.

Predstojećeg vikenda oba kluba očekuju tešku mečevi, ali treneri su optimistični. Petrovoselci, koji se trenutno nalaze na sredini tabele, dočekuju drugoplasiranu „Budućnost“ iz Savinog sela, dok će Gradištanci gostovati u Đurđinu.

Ova utakmica je pored takmičarskog bila i humanitarnog karaktera, jer će uprava kluba „Vojvodine“ sav prihod od ulaznica uplatiti za lečenje petogodišnjeg meštanina Alekse Cukića. Predsednik sudijske organizacije FS „Bečej-Srbobran“ Slaviša Tešanović i sudije Milisav Matić, Goran Tešanović i Nemanja Tešanović, odrekli celokupnog iznosa sudijskih taksi u korist malog Alekse.