Futsal: Drugo poluvreme odnelo bodove

Vukašin Ljubojev | 1. oktobar. 2018. | 12:14 | Sport

Futsaleri Bečeja, sinoć su utakmicu završili remijem protiv ekipe Požarevac rezultatom 3:3.

U okviru trećeg kola Druge lige Srbije, Bečejci su došli do samo jednog boda. Iako je prvo poluvreme završeno rezultatom 3:0 za plavo-bele, ekipa Požarevca brzom igrom uspela je da izjednači u drugom delu meča i tako ne dozvoli domaćinima da ostvare prvu pobedu u ovoj ligi.

Prvo poluvreme proteklo je u apsolutnoj dominaciji Bečejaca, kako po pitanju poseda lopte, prilika tako i po samom rezultatu.

Prvi gol postigao je Stefan Simić koji je u 5. minutu uz asistenciju Lovreta odlično odreagovao i iz okreta sa pet metara zatresao mrežu. Drugi gol i drugo upisivanje u listu strelaca u 16. minutu za Simića koji preotima loptu u gostujućem kaznenom i po desnoj strani šuta levom nogom, gađa suprotnu stativu od koje lopta ulazi u gol za 2:0.

Za ubedljivo prvo poluvreme pobrinuli su se Kobiljski i Dražić. Kapiten Mita iz kornera namešta Dražiću koji sa velike udaljenosti iz prve šuta i postavlja konačnih 3:0 u prvom poluvremenu.

U prvih pet minuta drugog dela meča Požarevljani su stvorili više od desetak prilika. U 23. minutu Drakulić je smanjio na 3:1. Četiri minuta kasnije drugi gol za goste postiže Mitrović, dok u 30. minutu Jocić remizira, i tako ostavlja futsalere Bečeja sa smo jednim bodom.

Plavo-beli imali su još dve odlične prilike do kraja utakmice i to Mandadžić i Dražić koji nisu uspeli da iskoriste kaznene udarce sa deset metara.

Naredno četvrto kolo futsaleri Bečeja putuju u Pirot, kada će probati da iznenade istoimenu ekipu koja je pri sredini tabeli.