Fudbal: Gradištanci grabe ka prvoj poziciji

Vukašin Ljubojev | 8. oktobar. 2018. | 13:57 | Sport

Fudbalski klub „Vojvodina“ iz Bačkog Gradišta juče je na svom terenu savladao ekipu „Njegoš“ iz Lovćenca rezultatom 2:1.

Čvrsta utakmica, sa mnogo prekršaja, kartona i prekida, ali sa povoljnim i zasluženim rezultatom za domaćine, to je u najkraćem slika celokupnog prvog istorijskog meča za ova dva tima.

Od samog starta, krenulo se čvrsto i agresivno na obe strane, dok su se samo na strani plavo-bele ekipe stvarale izgledne šanse za postizanje gola. Prve dve imao je Boris Bečanović u 10. i 15. minutu. Samo četiri minuta kasnije u 19. Nenad Kudrić puca levom sa preko 20 metara ali gađa stativu.

Prvi gol na utakmici domaćini postižu iz prekida. Ikrašev ubacuje na prvu, gde je Bilbija smešta glavom u gol za konačnih jedan nula u prvom.

Početkom drugog poluvremena tačnije u dvadesetoj sekundi drugog dela meča Dejan Savović pada u šesnaestercu domaćina, a sudija Filipović pokazuje na belu tačku, nakon čega Uroš Bojović postiže gol.

U 48. minutu dolazi do gužve kraj aut linije, nakon čega Aleksandar Perazić dobija drugi žuti, i tako daje vetar u leđa igračima Voše, koji to koriste tek u 81. minutu.

Ikrašev ubacuje iz kornera, golman gostiju Plavljanić ispušta loptu iz ruku, ali je na pravom mestu Nenad Kudrić koji je zabija u mrežu za konačnih 2:1.

Vojvodina je trenutno drugoplasirana na tabeli sa 17 bodova, a u narednom meču gostuju ekipi Panonije koja je na začelju tabele sa samo tri boda.