Odbojka: Bečejci u taj-brejku savladali Novosađane

Vukašin Ljubojev | 14. oktobar. 2018. | 13:31 | Sport

Muški odbojkaški klub Bečej minule subote ugostio je i savladao ekipu Vojvodina NS Seme 2, rezultatom 3:2 po setovima 22:25, 25:11, 25:20, 22:25, 15:13.

U okviru prvog kola Druge lige „sever“, bečejski odbojkaši izvojevali su pobedu i samo dva boda na svom parketu u krajnje neizvesnom meču sa drugim timom novosadske Vojvodine.

Prvi set bio je pokazatelj onoga što je publika gledala u toku celog meča. Tri po tri poena na obe strane i rezultat od 25:22.

Drugi set Bečejci dobijaju velikom razlikom. Odlepljivali su se domaći na čak 16:7 i 21:8, te su u ekspresnom setu slavili sa 25:11.

Treći set igrao se poen za poen, do 10:9, kada su Bečejci odskočili na 16:9 i tako sačuvali razliku do kraja seta koji je zaključen sa 25:20.

Činilo se da će domaći uzeti sva tri boda, ali su Novosađani uspeli u četvrtom setu da izjednače na 2:2. Gosti su pravili veliku razliku sa čak 12 poena razlike, ali su domaći do kraja uspeli da smanje na 22:25.

U taj-brejk setu napetost dostiže svoj vrhunac. Na početku meča bilo je 2:4 za Vojvodinu, ali serijom od šest poena Bečejci okreću na 8:4, te se u nastavku igre poen za poen održala razlika, sa kojom je Bečej zasluženo dobio peti set sa 15:13 i tako osvojio dva boda.

Naredni meč odbojkaši putuju u Bač gde će se sastati sa ekipom tamošnjeg Partizana.