KAF Vidre: Prvi meč i prva pobeda u sezoni

Zorana Bogdanović | 28. oktobar. 2018. | 14:14 | Sport

Klub američkog fudbala GTC Vianor Vidre ubedljivo je savladao ekipu Vukodlaka iz Valjeva sa 16:00 (0:0, 8:0, 8:0, 0:0). Utakmica prvog zaostalog kola Arene lige Srbije odigrana je na pomoćnom fudbalskom terenu kraj Tise u Bečeju.

Prve poene i tačdaun Vidre su postigle u drugoj četvrtini. Isterivanjem napada Valjeva iz svoje end zone u aut Bečejci su postigli sejfti, odnosno dva poena.

Trčanjem Stefana Ljumovića od 5 jardi Vidre su upisale još jedan tačdaun u trećoj četvrtini. Nakon toga Strahinji Pajiću je dosuđena lična greška i Bečej se prilikom pretvaranja vraća 15 jardi nazad, što je otežalo posao kvoterbeku Davidovu. Lajnbeker Bečeja, Nenad Pajić  presekao je novu loptu Vukodlacima, a odlična odbrana je ubrzo postigla i novi sejfti.

U trećoj četvrtini trčanjem od 45 jardi igrač gostiju Ivan Pleva postigao je tačdaun, koji je zatim poništen zbog nepotrebnog prekršaja ofanzivne linije Bečeja. No, ipak je rezultat nakon treće četvrtine bio 16:0.

Bečejce je predvodio trenerski tandem Avramov – Matić. Vidre za dve nedelje uzvraćaju gostovanje Valjevčanima, a bolje rangirani će igrati finalnu utakmicu protiv boljeg iz duela Niš – Beograd.