Fudbal: Peti poraz Bečeja na stadionu kraj Tise

Vukašin Ljubojev | 5. novembar. 2018. | 14:01 | Sport

Fudbalski klub Bečej juče je u meču sa Bežanijom na svom stadionu preokretom u drugom poluvremenu poražen sa 1:2.

U okviru 15. kola Prve lige Srbije, pred 350 gledalaca, ekipa Bečeja ponovo je izgubila na očigled svojih navijača, što im je peti poraz na stadionu kraj Tise.

Odlična igra i dominacija plavo-belih obeležila je prvo poluvreme. Već u petom minutu domaći su mogli povesti, kada je Mandić ubacio pred gol Krunića, ali se niko nije pronašao da tu loptu smesti u mrežu.

U 22. minutu veliki poklon za Bečejce, odnosno igrač više za plavo-bele. Marko Bešanović prvo u 19. dobija žuti zbog verbalnog i neverbalnog negodovanja, a potom u 23. zbog bezobzirnog starta nad Dražićem. To je, činilo se, bio veliki vetar u leđa za domaće, koji su nedugo zatim i poveli uz pomoć Mandića i Kovačevića i to 32. minutu, te se tako na odmor otišlo 1:0.

U drugom delu meča, svega nekoliko prilika na stani plavo-belih. Prvo u 51. minutu Dabižljević, a potom u 58. Kovačević.

Nakon promašaja i pada koncetracije korner u 76. minutu za goste koji izvodi Radočaj. On u petercu pronalazi Nedeljkovića koji gađa glavom suprotni deo gola i izjednačuje na 1:1. Devet minuta kasnije Radočaj dobija loptu na polovini, vuče je do šesnaesterca i postiže gol za konačnih 1:2.

Bečejci su tek u poslednjih dva minuta grčevito pokušavali da postignu izjednačujući gol, ali bezuspešno, pa su tako i na ovom domaćinstvu ostali bez bodova.

Bečej će i u narednom 16. kolu biti domaćin, a na stadion kraj Tise u petak 9. novembra dolazi „Budućnost“ iz Dobanovaca. Utakmica počinje u 13 časova.