Fudbal: Bečejci slavili „petardom“ kraj Tise

Vukašin Ljubojev | 9. novembar. 2018. | 17:02 | Sport

Fudbaleri Bečeja danas su na svom terenu slavili sa 5:1 protiv ekipe Budućnosti iz Dobanovaca.

U okviru 16. kola Prve lige Srbije, Bečej je otvorio drugi krug ligaškog dela, jer se  sve ostale utakmice 16. kola igraju tek narednih dana.

Nakon utakmice odigrane sa Bežanijom minule nedelje i poraza na svom terenu od 1:2, što je ujedno bio deveti poraz u 15 utakmica, došlo je do sporazumnog razilaska sa trenerom Brankom Savićem, pa su tako na današnjoj utakmici šefovi stručnog štaba Bečeja bili Dejan Stanojev i Dalibor Novčić.

Teška utakmica, visokog ritma, nerealno velikog rezultata, sve je to ukupan utisak današnje igre Bečeja i Budućnosti. Borili su se gosti ravnopravno od samog početka pa su već u 8. minutu pripretili golmanu Živkovu. Igrao se 12. minut kada je Rahić nakon starta Osmana pao u kaznenom a sudija pokazao na belu tačku. Trinaesti minut i jedan nula za Bečej, Mladen Kovačević.

Nedugo zatim u 37. minut, Kovačević povisuje na 2:0.

Sam kraj prvog dela i slobodan udarac za goste. Najviši u skoku Dobrijević ali pomoćni sudija pokazuje da je ofsajd.  Minut kasnije greškom domaćeg kapitena Stanojeva, lopta odlazi u mrežu Živkova, nakon čega sudija označava i kraj prvog dela utakmice.

Drugi deo meča počeo je golom Cvijića u 47. minutu za 3:1.

Čuvanjem igrača od crvenih kartona, gostujući trener Korak za deset minuta izvršava sve tri izmene i znatno oslabljuje svoj tim koji je već bio dekoncentrisan nakon nepriznatog gola u prvom poluvremenu, i rano primljenog u drugom. Tako Bečejcima nije preostalo ništa drugo do toga da ih dokusure i savladaju što ubedljivije. Za to su se pobrinuli Kovačević u 60. efektnim golom sa 25 metara, i kapiten Stanojev u 75. minutu koji overava glavom za konačnih 5:1.

Naredni meč momci sa Tise igraće sledećeg vikenda protiv četvrtoplasiranog „Sinđelića“, koji sutra gostuje u Senti TSC-u, a potom u sredu 21. sa Zlatiborom.