OFK „Bečej 1918“: Bodovi otišli u Čajetinu

Vukašin Ljubojev | 22. novembar. 2018. | 14:06 | Sport

Fudbalski klub Bečej juče je u okviru 18. kola Prve lige Srbije zabeležio deseti poraz, ovog puta od ekipe „Zlatibor“ iz Čajetine, rezultatom 0:2.

Nešto brža igra i više pasova nego u prethodnim utakmicama na strani plavo-belih, ali još jedna propuštena prilika za hvatanje priključka za „plej of“ zonu, ali u drugom taboru ispunjeno je ono po šta se i došlo. Revanš za poraz u Čajetini u trećem kolu, kada je su Bečejci pobedili sa 1:2.

Dobro izdanje i jednih i drugih, tvrda igra, pretežno po sredini terena i svega nekoliko prilika, slika je prvog dela meča. Najbolju priliku za Zlatiborce imao je Tasić koji je na asistenciju Miličića desnom šutao preko gola, dok se u timu Bečeja sa najboljom prilikom upisao Kovačević u 31. minutu pokušavši da postigne spektakularan gol makazicama, ali bezuspešno.

U drugom delu meča viđena je ravnopravna i tvrda igra, kao i više šansi. Trčali su domaći i borili se svom snagom, pretili su Cvetković u 57. i Kovačević u 62. ali je mreža Divca ostala netaknuta, dok je u 64. Tasić na strani gostiju zadrmao mrežu Bečejaca ali sa spoljne strane. Tri minuta kasnije isti igrač bio je sigurniji i 1:0 za goste. Igrao se 78. minut, kada je greškom golmana Bečeja Radovića, do lopte došao Jokić, koji je bez većih problema postigao drugi gol za Zlatibor.

Pokušali su Bečejci u poslednjih pet minuta da makar smanje prednost Zlatiboraca, ali ni jedan šut nije bio dovoljno precizan i jak kako bi se savladao golman gostiju.

Sledeće 19. kolo ekipa Bečeja putuje u Ivanjicu, gde će se susresti sa drugoplasiranim „Javorom“.