Fudbal: Remi kraj Tise i najrealniji ishod

Vukašin Ljubojev | 3. decembar. 2018. | 12:54 | Sport

Fudbalski klub Bečej protekle subote ugostio je ekipu Metalca, a nakon 90 minuta, utakmica je završena remijem rezultatom 1:1.

U okviru 20. kola Prve lige Srbije, plavo-beli su sa novim šefom stručnog štaba Dušanom Bajićem na gradskom stadionu kraj Tise po veoma lošim uslovima za igru dočekali ekipu iz Gornjeg Milanovca.

Gosti su od prvog minuta krenuli sa agresivnom igrom što je ishodovalo prvom pretnjom već u četvrtom minutu kada je Admir Kecap gađao rašlje, ali je golman Bečeja bio u pripravnosti i pravovremeno odreagovao. Napadali su Gornjomilanovčani gol Radovića, sa svih strana, ali su na žalost domaćih navijača uspeli u nameri i zatresli mrežu Bečeja u 20. minutu. Strelac gola bio je Stefan Ilić.

Drugi deo igre i drugo izdanje oba tima. Potpuna kontrola igre i dominacija Bečeja. Trener plavo-belih Bajić kreće u ofanzivu i u 56. minutu uvodi Tomčića, a potom u 65. Eraka.

Igrao se 69. minut kada je Lazić iz kornera pronašao Kovačevića na prvoj, a ovaj bio siguran sa peterca glavom za 1:1. Nakon izjednačujućeg gola domaći postaju sve ozbiljnija pretnja po Metalac, pa se tako u odličnim prilikama za postizanje gola pronalaze Dražić u 74, Cvetkovič u 75, i Erak u 85. i 90. minutu meča, ali nijedna lopta do kraja susreta ne pronalazi put do gola gostujuće ekipe.

Naredno 21. kolo Bečejci putuju u Beograd kada će se susresti sa ekipom Žarkova, dok je predstojeća subota rezervisana za doček TSC-a na stadionu kraj Tise.