Odbojka: Novosađani opravdali pretendovanje za ulazak u viši rang

Vukašin Ljubojev | 3. decembar. 2018. | 13:33 | Sport

Muški odbojkaški klub Bečej minule subote savladan je na svom parketu od ekipe Dunav Volej iz Novog Sada rezultatom 0:3 (17:25, 22:25, 18:25).

Izuzetno dobra i jaka ekipa koja pretenduje za ulazak u viši rang došla je u Bečej po svoja tri boda , koje je i odnela u roku od sat i po vremena.

Već u prvom setu dominacija gostiju bila je očigledna jer su Novosađani već nakon šest minuta vodili sa 11:3, a održavanjem razlike stigli do 25:17.

Tek u drugom setu Bečejci su uspešno parirali ekipi Dunav Voleja. Početkom drugog dela meča vodili su domaći sve do 11:11, a potom su gosti počeli na 14:15 da okreću rezultat u svoju korist i da drugi set privedu kraju rezultatom 25:22.

Treći set identičan kao i prvi. Nadmoć i dominacija gostiju u toku celog trećeg dela meča, poenska razlika sve je bila veća, a rezultat je nakon 19. minuta bio 25:18 u korist Novosađana.

Naredno 9. kolo bečejski odbojkaši odlaze u Vrbas kada će se od 18 časova susresti sa istoimenom ekipom koja je trenutno pretposlednja na tabeli.