OFK Bečej 1918: Protivnik jak, ali želja za bodom još jača

Vukašin Ljubojev | 11. decembar. 2018. | 13:08 | Sport

Fudbaleri Bečeja juče su na svom stadionu, pred punim tribinama izborili bod protiv ekipe TSC-a iz Bačke Topole rezultatom 0:0.

U okviru 22. kola Prve lige Srbije, momci sa Tise ugostili su trenutno trećeplasiranu ekipu koja pretenduje da uđe u viši rang. Nakon 90 minuta tvrde i napete utakmice, sa mnogo dvostrukih sudijskih aršina, plavo - beli su uspeli da remiziraju i susret privedu kraju bez golova.

Domaći su od prvog minuta krenuli sa ofanzivnom igrom. Prvi je pretio Kovačević u prvom, potom Rahić u 12. i Lazić u 36. minutu sa distance. Imali su i gostu nekoliko prilika u prvom delu meča ali je sve to bilo vrlo daleko od okvira gola.

Igrao se 43. minut kada u vrlo diskutabilnoj situaciji, odnosno zbog navodnog igranja rukom Stanojeva, sudija Ilija Brdar pokazuje na belu tačku. Ali sjajnom odbranom Živkova, Bečej privodi kraju prvo poluvreme sa 0:0.

Nastavak igre bio je u znaku dominacije gostujuće ekipe. Jedinu solidnu priliku za Bečej imao je Mandić u 55. minutu, dok su se sve ostale šanse odvijale na suprotnoj strani, odnosno na golu Živkova koji je u poslednjih pet minuta meča imao tri pravovremene odbrane.

Naredni i poslednji ovogodišnji meč fudbaleri Bečeja ponovo će biti u ulozi domaćina. Na stadion kraj Tise ove subote 15. decembra od 13 časova gostuje Inđija koja je u 8. kolu na svom terenu slavila sa 3:1.