Vaterpolo: TAŠ potopljen u poslednjoj četvrtini

Vukašin Ljubojev | 28. januar. 2019. | 13:56 | Sport

Vaterpolisti Bečeja protekle subote slavili su protiv ekipe TAŠ iz Beograda, rezultatom 13:6.

U okviru 7. kola Prve A lige Srbije, momci sa Tise na svom bazenu ubedljivo su savladali beogradsku ekipu po četvrtinama 1:1, 4:2, 3:3, 5:0, i tako uknjižili nove značajne bodove.

U timu Bečeja, mrežu su tresli Vučković i Afanasijev jednom, Krstonošić i Cvetić po dva puta. Čavić  se upisao tri puta, dok je Tomićević čak četiri puta bio strelac.

Prva četvrtina završena je nerešenim rezultatom sa samo dva postignuta gola, i to u prvom i drugom minutu meča. Druga i treća četvrtina nosile su sasvim drugačiju sliku, kada je postignuto čak 12 golova, pa se u poslednji deo meča ušlo sa neizvesnim rezultatom od 8:6, ali su Bečejci u poslednjoj četvrtini slavili sa 5:0 i tako priveli meč kraju sa 13:6.

Narednu utakmicu vaterpolisti Bečeja igraju kao domaćini, kada će 2. februara ugostiti ekipu TENT-a, dok će u 9. kolu gostovati Dunavu koji je trenutno poslednje plasirana ekipa.