Vaterpolo: Bečejci grabe ka vrhu tabele

Vukašin Ljubojev | 4. februar. 2019. | 13:35 | Sport

Vaterpolisti Bečeja minule subote na svom bazenu savladali su ekipu TENT-a iz Obrenovca rezultatom 9:7, po četvrtinama 2:2, 2:2, 5:1, 0:2.

U okviru 8. kola, Prve A lige Srbije, momci sa Tise su na zatvorenom bazenu SC „Đorđe Predin Badža“  ugostili iskusne Obrenovčane, koje su Bečejci u prvom kolu u gostima savladali sa čak 9:14.

U listu strelaca za Bečejce upisali su se Vučković jednom, Cvetić i Tomićević po dva puta i Čavić sa četiri gola.

Greškama u odbranih domaćih, „tentovci“ su poveli sa 0:2 preko Nikolića i Jeftića, ali su se Čavić i Tomićević pobrinuli da se na kratku pauzu ode sa nerešenim rezultatom.

Druga četvrtina meča i slična situacija, do duše Bečejci su poveli sa 3:2, ali su gosti okrenuli na 3:4. Četvorostruki strelac na meču Čavić četiri sekunde pre kraja trese mrežu Tenta i odvodi ekipu na poluvreme sa 4:4.

Treća četvrtina i najbolji skor domaćih. Čak pet puta je golman gostiju Radosavljević vadio loptu iz svog gola. Strelci u trećoj četvrtini za Bečej bili su Čavić i Cvetković po dva puta i Vučković jednom, što je ujedno bio i poslednji gol za Bečej u ovom meču, dok je gol za ekipu Obrenovca postigao Čubrić.

U poslednjoj četvrtini gosti su uspeli isključivo da umanje razliku i da sa dva gola, privedu meč kraju sa 9:7.

Sledeći meč vaterpolisti Bečeja igraju u subotu 9. februara, kada će u okviru devetog kola, gostovati u Novom Sadu ekipi Dunava, koja nije uknjižila ni jednu pobedu u dosadašnjem toku prvenstva, dok će naredne subote 16. februara ugostiti Stari Grad koji je trenutno na drugoj poziciji sa istim brojem bodova kao i prvoplasirani Zemun.