KMF Bečej: Kragujevčani pokupili bodove u Bečeju

Vukašin Ljubojev | 25. februar. 2019. | 12:32 | Sport

Futsaleri Bečeja minule subote savladani su na parketu sportskog centra „Đorđe Predin Badža“ od ekipe Ekonomac 2 rezultatom 0:2.

Nakon poraza u prvoj utakmici drugog dela sezone od ekipe Sopota sa 5:4, plavo-beli su „kiksnuli“ i pred domaćom publikom, jer su u okviru 13. kola Druge futsal lige Srbije, izgubili od ekipe iz Kragujevca

Na slabu igru Bečeja uticao je izostanak Dražića i Koraća, što se odrazilo na samu organizaciju igre, posebno u fazi završnice. U pravoj prvenstvenoj utakmici domaći su loše otvorili meč, a greškom iskusnog Vučkovića igrači Ekonomca dolaze do vođstva, strelac za Kragujevčane bio je Lazar Marinković u 6. minutu.

Parirali su Bečejci svojom dinamičnom igrom i pretili po gol gostiju ali su bez uspeha bili u samoj završnici.

Drugo poluvreme plavo-beli su odlično otvorili, ali takođe bezuspešni pred golom Koljajića. Nažalost nijednu priliku nisu uspeli da materijalizuju i izjednače, što je protivnik kaznio u 28. minutu ponovo preko Marinkovića.

Stvarali su domaci još nekoliko izuzetnih šansi u nastavku meča, među kojima su i dva penala sa deset metara, ali sjajnim odbranama Ekonomca, Vladana Koljajića ni jedna lopta nije našla put do mreže.

Sledeći meč Bečejci igraju u Požarevacu, kada će protiv istoimene ekipe pokušati da dođu do prvih bodova u drugom delu sezone.