OFK Bečej 1918: Aleksić u odjavi priredio slavlje navijačima

Vukašin Ljubojev | 6. mart. 2019. | 16:01 | Sport

Fudbaleri Bečeja u okviru 25. kola Prve lige Srbije na Gradskom stadionu kraj Tise osvojili su nova tri boda savladavši ekipu Teleoptika rezultatom 1:0.

Iako je kolo odigravano u sred srede, bečejska publika ispunila je tribine do poslednjeg mesta, bodrili su navijači svoje plave, ali su mreže golmana mirovale sve do 90. minuta, kada je Aleksić u „foto finišu“ napravio pravu euforiju kako na travi tako i na tribinama.

Prvo poluvreme obeležilo je veoma slabo izdanje i jedne i druge ekipe. Borbe jeste bilo ali ne i uspešne završnice. U prvih 45 minuta svetla tačka u timu Bečeja bio je Sava Radić koji je svojom pribranošću uspevao da preseče svaki napad koji je išao preko njega, dok je većina napada u taboru Bečeja išla takođe po boku preko Radića osim u slučajevima dugih lopti kada su nemoćni bili Aleksić i Avdić.

Drugo poluvreme i dijametralno suprotna slika Bečeja. Ulaskom Tomčića, sve duge lopte koje su upućivane ka njemu završavaju blizu okvira gola Vukanića. Nameštao je Tomčic svojim saigračima ali se i sam našao u nekoliko izvanrednih prilika.

Visio je gol za Bečej u drugoj polovini meča, i taman kada su svi pomislili da je gotovo i da će Teleoptik pokupiti bod, Bajić pruža loptu Laziću, koja prelazi preko celog peterca gde je po desnoj strani povratnik Kosta Aleksić smešta u mrežu gostujuće ekipe za konačnih 1:0.

Plavo-beli za vikend putuju u Užice gde će sa tamošnjom Slobodom odigrati meč 26 kola. Podsetimo da su Užičani u okviru 25. kola izgubili u Senti od TSC-a sa 4:0 i da se trenutno nalaze na predzadnjem mestu sa 14 bodova.