Vaterpolo: Bečejci se revanširali za poraz iz 6. kola

Vukašin Ljubojev | 11. mart. 2019. | 12:13 | Sport

Vaterpolisti Bečeja minule subote savladali su ekipu Banjice rezultatom 12:8 po četvrtinama 2:1, 4:2, 3:2, 3:3.

U okviru pretposlednjeg 13. kola Prve A lige, ekipa Bečeja dočekala je na svom bazenu beogradsku ekipu Banjice, a vođstvom od početka meča, bečejski momci utakmicu priveli kraju u svoju korist i to sa čak četiri razlike.

Igrali su naši momci svim srcem, skoncentrisano i sa mnogo želje za pobedom. Prva četvrtina i vođstvo Bečeja od 2:0 bili su jasan pokazatelj toga. Izjednačili su Beograđani u poslednjem minutu prvog dela meča, ali su domaći u drugoj četvrtini ponovo dali gas i na poluvreme otišli sa 6:3.

Naveći rezultatski skok momci sa Tise prave u trećoj četvrtini kada na tri minuta pre kraja treće odskaču na čak plus pet razlike, kada je rezultat bio 8:3 za Bečej. Održavali su domaći razliku i u nastavku meča pa su se u poslednjoj četvrtini klackali na četiri odnosno pet golova razlike, da bi meč priveli kraju sa 12:8.

Za ekipu Bečeja golove su postigli: Cvetić, Ćurčin i Korovljev po jedan, Čavić, Afanasijev i Krsonošić po dva, dok se Mesaroš tri puta upisao u listu strelaca. Napomenimo da ništa manje bitan nije bio ni Gudvin sa čak 14 odbrana.

U poslednjem 14. koli Prve A lige Bečejci će ponovo biti u ulozi domaćina, a na zatvoreni bazen kraj Tise dolazi ekipa Taša. Meč se igra predstojećeg vikenda.