FK Vojvodina Bačko Gradište: Voša od juče na čelu tabele

Vukašin Ljubojev | 11. mart. 2019. | 12:41 | Sport

Fudbaleri Vojvodine iz Bačkog Gradišta juče su na svom stadionu savladali ekipu Iskre iz Kucure rezultatom 3:0.

U okviru prvog kola drugog dela sezone, ekipa Voše, vratila se na čelo tabele savladavši do juče prvoplasiranu ekipu Iskre. Prava prvenstvena utakmica, tvrda igra koja se ponajviše vodila na centralnom delu terena sa vrlo malo izglednih prilika i po jedne i po druge.

Prvi deo utakmice protekao u odmeravanju snaga, dok su prilike stvarali isključivo domaći i to preko Marjanova, Bubanje i Ikraševa koji je pogodio okvir gola u 31. minutu.

U drugom delu meča gosti u pojedinim momentima preuzimaju dominaciju pa tako i oni gađaju okvir gola u 57. minutu. Strepeli su domaći navijači sve do 81. minuta kada Pelengić načeo gol gostiju, nakon pet minuta Bubanja povećava na 2:0, da bi Ikrašev u 90. postavio konačnih 3:0

I pored poraza trener gostujuće ekipe Knežević zadovoljan je učinkom svojih igrača, koji su pored toga što su došli desetkovani, doživeli i peh u 7. minutu.

Iako je ostalo još mnogo da se igra optimizam ne jenjava a ambicije kluba su da Voša zadrži prvo mesto na tabeli i uđe u viši rang kaže predsednik Goran Kudrić.

I jedan od golgetera na jučerašnjem meču, priznaje da je pomoć publike bila i više nego dobar podsticaj za pobedu, ali da će im navijači biti i više nego neophodni u nastavku drugog dela prvenstva.

Fudbalere Vovodine već u sredu očekuje utakmica, kada će u okviru četvrtifinala kupa Područne fudbalske lige Subotica gostovati u Hajdukovu tamošnjoj ekipi Vinogradar.  Ipak, u prvom planu su ligaške utakmice, odnosno meč  u Bajmoku sa Radničkim koji je u drugom kolu gostovao u Gradištu kada se utakmica završila bez golova.