Vaterpolo: Želja u sledećoj sezoni – korak više

Vukašin Ljubojev | 18. mart. 2019. | 13:40 | Sport

U poslednjem 14. kolu Prve A lige Srbije, vaterpolisti Bečeja izgubili su na svom bazenu, od ekipe Taša iz Beograda rezultatom 10:7, po četvrtinama (1:0, 2:3, 4:1, 3:3).

Iako se igralo na zatvorenom bazenu sportskog centra „Đorđe Predin Badža“, domaćin ovog susreta bila je beogradska ekipa.

Vrlo slaba realizacija golova i na jednoj i na drugoj strani obeležila je prvu četvrtinu, u kojoj je publika videla samo jedan pogodak. Do poluvremena pada još pet golova - dva u korist Beograđana i tri na strani Bečejaca pa se na odmor odlazi sa nerešenih 3:3.

Nadala se bečejska publika pobedi i slavlju u poslednjem kolu, ali odbranama Marinkovića i isplivavanjem Novčića u solo prodore, ekipa Taša odnosi bodove za Beograd sa konačnih 10:7.

U listu strelaca za tim Bečeja upisali su se Mesaroš sa jednim, Tomićević sa dva i Čavić sa četiri gola.

Šef bečejskog tima nije zadovoljan krajnjim plasmanom, pa će tim povodom svojoj ekipi dati malu pauzu, nakon čega se u pripreme za naredni sezonu kreće punom parom, kako bi se neostvaren cilj narednog prvenstva ispunio.