Futsal: Tri boda otplivala u Banat

Vukašin Ljubojev | 9. april. 2019. | 9:55 | Sport

Futsaleri Bečeja sinoć su u okviru 19. kola Druge futsal lige Srbije savladani od ekipe SAS iz Zrenjanina rezultatom 2:6 (2:3).

Oko stotinak navijača sinoć je u sportskom centru „Đorđe Predin Badža“ gledalo kvaliteta futsal, tvrdu igru, veliki broj maestralnih odbrana kako gostujućeg golmana Rodića tako i bečejskog, Ćurčića. Meč sa osam golova i pregršt dobrih driblinga, asistencija i sa velikom lepezom futsal elemenata o čemu je posvedočio i pomoćni trener ekipe iz Banata, Ivan Mandić.

Počelo je lepo za Bečejce. Poveli su već u prvom minutu preko Lovreta, ali samo minut kasnije gosti nuliraju prednost preko Radenkovića. U 3. minutu iz najstrože kazne, Tomin povisuje na 1:2. U 11. minutu Ćulum rezimira na 2:2, ali na žalost domaćih, gosti preko Delića u 16. minutu postavljaju konačnih 2:3 u prvom delu meča.

Drugo poluvreme obeležila su tri gola gostiju, manjak sreće domaćih ali i drugi faktori koji su se sinoć u dva navrata ponovili. Golove za ekipu iz Zrenjanina postigli su Radenković u 25, Lojpur u 38. i Mandić u poslednjem minutu meča.

U naredna dva kola naši futsaleri biće u ulozi gostiju, dok će u poslednjem 22. kolu biti domaćini. U prvom meču dočekaće ih Banjica koja je na šestoj poziciji na tabeli, dok će u drugom meču Bečejci putovati u Zemun, tamošnjoj ekipi „Samo pravo“ koja je lider na tabeli i pretenduje da uđe viši rang. Poslednji meč ove sezone igraće se na parketu u Bečeju sa ekipom Ekonomist.