OFK Bečej 1918: Sudijske odluke remizirale meč

Vukašin Ljubojev | 15. april. 2019. | 12:47 | Sport

U okviru 3. kola plej aut zone, Prve lige Srbije, fudbaleri Bečeja meč protiv Borca iz Čačka završili su remijem 1:1.

Treći meč i treći remi u sezoni 2018-2019. između Bečeja i Borca ostaće u senci odluka arbitara, koji su u više navrata tim Bečeja diskutabilnim odlukama osakatili za dva boda. Publika drugi put za redom na svom stadionu pratila dvostruke aršine suđenja. Nedosuđen penal u prošlom domaćinstvu zameren je prethodnoj garnituri sudija, a ovog puta poništen gol u 70. minutu zbog navodnog ofsajda.

Tvrda utakmica, sa mnogo borbe ali bez lepog fudbala, jer se zbog stanja podloge utakmica pretežno igrala dugim loptama.

Gosti su meč započeli sa tri špica što je rezultiralo da već u 4. minutu da Marko Ilić postigne gol. Slabo ispucavanje Petrića, lopta dolazi u noge Iliću koji sa 20 metara pogađa za 0:1. Igrali su nakon ovog rezultata Čačani dobar presing, ali nakon dvadesetak minuta popuštaju i Bečej preuzima kontrolu. Prilike za domaće su imali Dražić u 27. minutu, Rahić u 39. i u 40. minutu Mandić, ali je mreža gostiju ostala mirna.

Ofanzivnom igrom Bečej uspostavlja potpunu dominaciju i u 70. minutu, Erdeljan prosleđuje loptu levo Avdiću koji polulobom gađa dalji ugao i trese mrežu gostiju, ali linijski sudija Ivan Krstić tek potom signalizira glavnom arbitru Milanu Iliću, koji poništava gol.

Razljućeni plavo-beli daju gas i tri minuta kasnije postižu gol. Grčevitom borbom Dražić prosleđuje loptu Bajiću koji je siguran sa linije peterca za 1:1.

U sledećem 4. kolu plej aut zone Prve lige Srbije, fudbaleri Bečeja putuju u Beograd na meč sa prvoplasiranim timom Žarkova.