OFK Bečej 1918: Poslednji i odlučujući meč u nedelju

Vukašin Ljubojev | 3. maj. 2019. | 10:34 | Sport

U okviru 6. kola plej aut zone koje je odigrano na praznik rada, u vrlo važnoj utakmici za opstanak u Prvoj ligi Srbije, Omladinski fudbalski klub Bečej 1918 savladao je zemunski Teleoptik sa 1:0.

Drugi tim fudbalske selekcije Jugoslovenskog sportskog društva Partizan ili FK Teleoptik, pružio je snažan otpor Bečejcima, ali je sredinom prvog poluvremena maestralni Nemanja Lazić pokopao sve nade Zemunaca i ostavio u životu plavo-bele do sledećeg kola.

Oko 11 lepih šansi na strani domaćih videla je bečejska publika, od kojih jednu iskorišćenu i jednu koja je zatresla okvir gola, dok je na drugoj strani viđena takođe jedna stativa i sedam prilika, ali nijedna materijalizovana.

Igrao se 23. minut kada je posle duge lopte Dražića sa nekih četrdesetak metara, Lazić u duelu sa golmanom gostiju Vukanićem bio i brži i spretniji, i uspeo glavom da ga prebaci za 1:0.

Ovim, kako se ispostavilo, jedinim pogotkom na utakmici, kolo pred kraj prvenstva Bečej ima dva boda prednosti u odnosu na čačanski Borac, koji je pre dva dana sa 2:0 pobedio Budućnost iz Dobanovaca.

U poslednjem, odlučujućem, kolu Čačani dočekuju Novi Pazar, dok Bečejci gostuju kruševačkom Trajalu. Bude li Bečej ostao neporažen u Kruševcu zagarantovan mu je opstanak u Prvoj ligi Srbije.