FK Vojvodina: Rezultat 7:0 prava slika jučerašnjeg meča

Vukašin Ljubojev | 6. maj. 2019. | 10:46 | Sport

Fudbalski klub Vojvodina iz Bačkog Gradišta juče je na svom stadionu savladao tim Panonije IM Topola iz Panonije sa ubedljivih 7:0 (2:0).

Kvalitetnom i disciplinovanom igrom igrači Vojvodine uspeli su da deklasiraju tim, koji je do juče bio na 13. poziciji na tabeli, i tako učvrste svoje mesto na vrhu Područne fudbalske lige Subotica.

Prvi u listu strelaca upisao se Jušković u 27. koji je nakon asistencije Ikraševa bio siguran za 1:0, dok je drugi i poslednji u prvom delu meča postigao Marjanov u 30. takođe uz nesebičnu asistenciju, ovog puta Pelengića.

U drugom delu meča Nenad Kudrić otvara seriju golova i u solo prodoru povisuje na 3:0, za 4:0 pobrinuo se Pelengić u 57. minutu koji je volejem zatresao mrežu gostiju. U 69. minutu po drugi put se upisuje Marjanov, a pet minuta kasnije ponovo Pelengić. Svoj prvi gol u seniorskoj konkurenciji u dresu Voše, a poslednji na meču postigao je Branko Brankov za konačnih 7:0.

Iako je Vojvodina uspela da se odlepi od drugoplasirane Iskre iz Kucure koja je juče igrala nerešeno 1:1 sa Proleterom iz Ravnog Sela, šef plavo-bele Voše i dalje je oprezan u daljim utakmicama i dešavanjima na tabeli.

Naredni meč tim iz Bačkog Gradišta igra u sredu sa početkom u 17 časova, kada će se u okviru četvrt finala Kupa Srbije na teritoriji Fudbalskog saveza Vojvodine sastati sa ekipom Mladosti iz Bačkog Jarka.