KK Bečej: Igrači i publika i pored poraza zadovoljni igrom

Vukašin Ljubojev | 13. maj. 2019. | 11:06 | Sport

Košarkaški klub Bečej juče je u svojoj prvoj seniorskoj ligaškoj utakmici, ostao poražen od ekipe „Mladosti“ iz Bačkog Jarka rezultatom 79-89, po četvrtinama (15-24, 26-24, 18-18, 20-23).

Nakon šest godina od osnivanja bečejskog košarkaškog kluba, prvi tim je okupio veliki broj ljubitelja ovog sporta, koji su po svemu sudeći jedva čekali odigravanje ligaških utakmica Bečejaca.

U prvom kolu, treće Muške regionalne lige, Košarkaškog saveza Vojvodine, novoformirani sastav Bečeja ugostio je uigran tim Mladosti, koji je do pre nekoliko godina igrao čak i Prvoj B ligi.

Iako je od samog starta ekipa Mladosti napravila prednost od deset i više poena razlike, tim Bečeja na pet minuta pred kraj poslednje četvrtine prvi put okreće rezultat u svoju korist, kada je bilo 70-69. I dok su momci sa Tise grčevito dolazili do poena, ekipa iz Bačkog Jarka olako je uspevala da nulira prednost koju su stvarali domaćini, da bi se do poslednjeg zvuka sirene gosti ponovo odlepili na +10 i tako odneli dva boda iz Bečeja.

Najefikasniji igrači u ekipi Bečeja bili su Nikola Stojkov sa čak 35 poena, Nikola Vuković sa 19 poena i Aleksandar Vulović sa 16 poena.

U narednom meču, košarkaši Bečeja odmeriće snage sa Košarkaškim klubom „Sloboda Neos“ iz Novog Sada koji je u prethodnom meču savladao  „Slaviju – Univerzitet“ sa 61-51.