Američki fudbal: Vidre pobedom krenule u novu sezonu

Vukašin Ljubojev | 14. maj. 2019. | 11:49 | Sport

Bečejski klub američkog fudbala „GTC Vianor Vidre“, minule nedelje savladao je ekipu “Ajkula” iz Šapca rezultatom 20:6 (0:0, 6:0, 0:6, 14:0).

U okviru prvog kola, druge sezone Arena lige Srbije, na Gradskom stadionu kraj Tise, aktuelni vicešampion koji je na ovom meču bio bez tri igrača, ostvario je pobedu tek u poslednjoj četvrtini.

Ekipe su prvi deo meča završile bez poena.

U drugom delu meča domaćini dolaze do vođstva, Vladimir Davidov istrčava oko 13 jardi za prvi tačdaun i donosi prednost Vidrama od 6:0.

U trećoj četvrtini Ajkule uzvraćaju istom merom i preuzimanjem kontrole igre do graja trećeg dela meča izjednačuju na 6:6.

Poslednji deo igre i prevaga u korist Vidri. Vladimir Davidov istrčava oko 18 jardi za tačdaun i donosi novo vodstvo Vidrama. Zatim još jedan tačdaun, Davidov šalje pas od  oko 10 jardi za Nikolu Skubana koji beleži svoje prve poene u dresu Vidri. PAT je nakon toga bio uspešan za konačnih 20:6.

Naredna utakmica bi trebala da bude na programu u nedelju u Obrenovcu, sa početkom u 14 časova, a uz kvalitetne pripreme i treninge Bečejci očekuju da zabeleže još jednu pobedu.