FK Vojvodina: Preko Sente do Vojvođanske lige Sever

Vukašin Ljubojev | 20. maj. 2019. | 11:51 | Sport

Fudbaleri Vojvodine iz Bačkog Gradišta, ubedljivom pobedom savladali su juče Proleter iz Njegoševa sa 6:0 (2:0).

Očekivano slavlje i zagarantovan ulazak u viši rang pomereno je za sledeći meč, jer je drugoplasirana Iskra u Hajdukovu nakon nerešenog rezultata na poluvremenu uspela da okrene meč u svoju korist i  savlada Vinogradar sa 1:2.

Prvi gol na meču postigao je Nenad Kudrić, inače ovo je ujedno bio stoti gol Vojvodine u sezoni 2018-2019. koja je u ovaj meč ušla sa skorom od 21 primljen gol i 99 postignutih. Drugi pogodak i to vrlo efektan u tridesetom minutu postiže Bubanja sa ivice kaznenog za konačnih 2:0 u prvom delu meča.

Pelengićevom majstorijom kakva se retko viđa u 59. minutu otpočinje goleada Gradištanaca, do kraja meča u listu strelaca upisuju se po drugi put Kudrić i Bubanja, dok sa bele tačke u 84. minutu Marjanov overava za konačnih 6:0.

U narednom 28. kolu Područne fudbalske lige Subotica, ekipa Vojvodine putuje u Sentu. Optimizam ne nedostaje a iščekivanja su najveća do sada.