Fudbal: Penal lutrija ostavila Vošu bez finala kupa FS Vojvodine

Vukašin Ljubojev | 30. maj. 2019. | 11:59 | Sport

Fudbaleri Vojvodine iz Bačkog Gradišta, u jučerašnjem meču protiv Bratstva 1946 iz Prigrevice nisu uspeli da se plasiraju u finale kupa Fudbalskog saveza Vojvodine, pošto su nakon devedeset minuta i rezultata 1:1, izgubili u penal seriji sa 4:2.

Tako blizu a tako daleko - moglo bi da bude pravi zaključak sinoćne utakmice. I jedna i druga ekipa od prvog minuta krenule su veoma agresivno, sa jakim ritmom, mnogo trčanja i kontakata, ali bez pravih prilika. Vojvodina je bila krajnje egal protivnik trećeligašu iz Prigrevice, sve do 55. minuta, kada Ikrašev postiže gol i tada Voša preuzima dominaciju na terenu.

Dvostruki sudijski aršini 25 minuta pre kraja dovode do toga da plavo-beli ostaju bez Bubanje, što je i preokrenulo tok utakmice. U 80. Ognjen Šveljo izjednačuje na 1:1 i odvodi timove u penale.

Rezultatom 4:2 u izvođenju jedanaesteraca pobeda je pripala gostima iz Prigrevice.

Naredna utakmica igrače Vojvodine očekuje već u nedelju u 17 časova kada će na svom stadionu ugostiti ekipu Sutjeske iz Bačkog Dobrog Polja.