OFK Bečej 1918: Premijera po meri domaćina

Vukašin Ljubojev | 26. avgust. 2019. | 11:24 | Sport

U okviru drugog kola Srpske lige Vojvodina koje je odigrano minule subote, Omladinski fudbalski klub Bečej 1918, savladao na Gradskom stadionu kraj Tise Radnički iz Zrenjanina rezultatom 3:2.

Nakon odličnog starta i pobede u prvom kolu, ekipa Bečeja upisala je nova tri boda i tako uspešno izvela premijeru pred svojim navijačima. Iako je meč počeo u idealnim uslovima, na poluvremenu je došlo do provale oblaka pa je svega nekoliko desetina najvernijih gledalaca ostalo da isprati utakmicu do kraja.

Meč sa Zrenjanincima bio je pravi prvenstveni, sa puno borbe i želje za pobedom na obe strane. Imali su šanse i jedni i drugi, od kojih su najozbiljnije bile u 11. i 19. minutu kada Kobiljski nije uspeo da smesti loptu u gol, oba puta po desnoj strani sa ivice peterca, da bi u 39. minutu nakon ubačaja Petra Ilića, najviši na prvoj bio Zličić, koji trese mrežu gostiju za 1:0 - što je i bio konačan ishod prvog dela utakmice.

Drugi deo meča i prava goleada Bečejaca. Dva gola su domaći preko Zličića smestili u gostujuću mrežu dok je Vorgučin greškom glavom ubacio u svoj gol. Jedini koji se upisao u listu strelaca kod gostiju bio je Miloš Savanović u 68. kada je smanjio na 3:2, što je, ispostavilo se, bio i poslednji viđen gol na utakmici.

Što se tiče narednog meča koji se igra predstojećeg vikenda u Rumi, kada će domaći 1.maj ugostiti naše fudbalere, šef stručnog štaba bio je kratak.