FK Vojvodina: Debi u novoj ligi kakav se samo mogao poželeti

Vukašin Ljubojev | 26. avgust. 2019. | 11:29 | Sport

Fudbalski klub Vojvodina iz Bačkog Gradišta, juče je ostvario svoju prvu pobedu u Vojvođanskoj ligi Sever rezultatom 1:0 protiv ekipe ČSK pivara i tako pred svojim navijačima upisao velika tri boda.

Gradištanska Voša, uprava, igrači i navijači, otpočeli su debitantsku sezonu, onako kako su se samo mogli nadati i priželjkivati. Nakon teškog gostovanja u Adorijanu i remija bez golova, fudbaleri plavo - bele Voše dajući svoj maksimum, borbenost i agilnost uspeli su da savladaju ekipu ČSK pivare iz Čelareva, ekipu koja je protekle sezone igrala u rangu više.

Utakmica sama po sebi i nije bila na zavidnom nivou. Mnogo prekida, 12 žutih kartona i dva jedanaesterca dosudio je Nemanja Kuzmanović, koji je ovakvim suđenjem preuzeo ulogu glavnog aktera meča.

Faulom nad Bečanovičem u 48. minutu, sudija svira najstrožu kaznu. Loptu na belu tačku postavlja Bubanja, nakon čega i trese mrežu gostiju za velikih 1:0. Što se tiče jedanaesterca na suprotnoj strani, priliku za postizanje gola imao je Krstanović u 73. minutu. Ipak, sjajni Milovanov sve to čita i uspešno brani svoju mrežu.

Nakon devedeset minuta i rezultata od 1:0 momci iz Bačkog Gradišta mogu da budu ponosni jer su pobeda i upisana tri boda nešto što je i najbitnije. Motivisanošću i vrednim radom igrači i njihov trener Dabižljević će se truditi da sačuvaju stečene bodove, ali ujedno i da upišu nove već sledećeg vikenda kada idu u komšijsku Turiju.