KMF Bečej 2003: Uknjižena nova tri boda

Vukašin Ljubojev | 8. oktobar. 2019. | 13:30 | Sport

Klub malog futsala Bečej 2003, sinoć je u okviru 4. kola Druge futsal lige Srbije na svom parketu u sportskom centru „Đorđe Predin Badža“ savladao prošlogodišnjeg prvoligaša, ekipu RB iz Valjeva rezultatom 3:1.

Krenuli su oprezno i jedni i drugi. Čekale su se greške, a opipavanje protivničkih igrača je trajalo tokom većeg dela prvog poluvremena. Testiranje nije zaobišlo ni golmane, Višića odnosno Vadaskog, jer su se od prvog minuta i gosti i domaći oprobavali i sa velikih udaljenosti pucali na golove.

Igrao se 17. minut kada je na desetak metara od gola gostiju oboren Golub. Odatle Arvaji sa velikim zaletom gađa levi deo gola i dovodi domaće u vođstvo od 1:0.

Drugo poluvreme obeležila je dinamičnija i agresivnija igra. Razlog tome bio je izjednačujući gol u 24. minutu koji je postigao Krstić u brzoj kontri. Ali i ofanzive sa svih pet igrača kod gostiju.

Činilo se da su poveli domaći u 33. minutu, ali zbog prekršaja gol nije priznat. Nedugo zatim je ipak usledilo slavlje domaćih navijača. Na ubačaj Stanića, kapiten Kobiljski gura loptu u gol za 2:1.

Imali su Bečejci u istom minutu i priliku da iskoriste najstrožu kaznu, ali Arvaji nije uspeo da to i materijalizuje. Ipak, za bolju gol razliku pobrinuo se Korać, koji je povisio na 3:1 i tako overio pobedu Bečeja.

U sledećem 5. kolu Druge futsal lige Srbije, Bečejci putuju u Smederevo, koji se nalazi lestvicu više ali sa istim brojem bodova.