Vaterpolo: Uprkos porazu, optimizam ne manjka u klubu

Vukašin Ljubojev | 4. novembar. 2019. | 13:48 | Sport

U meču četvrtog kola Prve A lige Srbije, vaterpolisti Bečeja savladani su na svom bazenu od ekipe Novi Beograd 11. april, rezultatom 4:14, po četvrtinama 2:2, 1:2, 0:4, 1:6.

Nakon prošlonedeljnog poraza u gostima od ekipe Stari grad i utakmice koja je odigrana minulog vikenda, uočava se problem kao i u svim drugim lokalnim klubovima, a to je da momci koji studiraju u drugim gradovima u Bečej dolaze tek krajem nedelje, te imaju samo petak veče i subotu da odrade kolektivne pripreme sa ekipom.

Ipak, treba napomenuti i da su baš ove dve ekipe glavni pretendenti za ulazak u viši rang te se i očekivao veoma težak meč.

Što se tiče same utakmice, ekipa Bečeja zaista je dobro odigrala prvu polovinu meča i održavala rezultatsku izjednačenost. Vodili su gosti i u prvoj i u drugoj četvrtini po jedan gol razlike, ali su domaći uspevali da nuliraju svaku prednost gostiju i da na poluvreme odu sa samo jednim golom zaostatka kada je bilo 3:4. Ipak, u trećoj četvrtini ekipa iz Novog Beograda daje po gasu i odlepljuje se na plus četiri gola, kada se na odmor pred poslednji deo meča otišlo sa 3:8.

U poslednjoj četvrtini još veća nadmoć vaterpolista 11. aprila. Gosti postižu do kraja meča još šest golova, dok domaći uspevaju da realizuju samo jedan za konačnih 4:14.

U narednom petom kolu Bečejci putuju u Beograd kada će pokušati da dođu do novih bodova u meču sa Tašom.