Futsal: Tisa potopila Bečej

Vukašin Ljubojev | 26. novembar. 2019. | 9:25 | Sport

Klub malog fudbala Bečej 2003 sinoć je u okviru poslednjeg 11. kola prvog dela sezone Druge futsal lige ostao poražen u komšijskom derbiju, na parketu SRC „Jedinstvo“ u Novom Bečeju od tamošnje ekipe Tisa rezultatom 10:2.

Iako je meč slovio za derbi utakmicu, to ni rezultatski ni prikazanim na terenu od strane Bečeja nije bilo tako. Jasno je bilo već u drugom delu prvog poluvremena i domaćoj publici, ali i velikom broju navijača iz Bačke koji su došli da podrže Bečej, da će domaći olako slaviti u ovoj utakmici. Jedino nepoznato je bilo sa koliko golova razlike. Ipak, nakon četrdeset minuta igre ispostavilo se da je Tisa Bečeju zadala najveći poraz od početka sezone.

Sam početak meča obeležilo je opipavanje i relativno ravnopravna borba. Ipak, imali su domaći mnogo više šansi u prvih desetak minuta, što su počeli da materijalizuju u devetom minutu kada je Tomić načeo gol Bečeja, da bi do kraja prvog dela meča na semaforu bilo 4:0.

U drugom delu utakmice ekipa Bečeja preko Stanića smanjuje na 4:1, ali se onda domaći odlepljuju sa pet golova na 9:1. Drugi i poslednji gol za Bečej postigao je Vorgučin, dok je kod domaćih zatvorio goleadu Tomić koji ju je i započeo sa 10:2.

Pored tri gola Tomića u 9, 12. i 38, u listu strelaca za Tisu upisali su se i Čičić i Tomčić sa po dva gola u 19. i 33, odnosno u 23. i 24, dok su po jedan dali Guberinić u 13, Celin u 25. i Vinović u 28. minutu.

Što se tiče Bečeja, golove su postigli već pomenuti Stanić u 22. i Vorgučin u 37. minutu. Treba spomenuti i Vadaskog koji je maestralno branio i čak 14 puta sačuvao svoj gol.

Nakon poslednjeg kola u ovom delu sezone, Bečej će zimu provesti na sedmoj poziciji sa 16 bodova, odnosno sa pet  poraza, pet pobeda i jednom nerešenom utakmicom. Ipak, prema rečima trenera plavo-belih, ako su želje da se u drugom delu sezone odskoči sa sredine tabele, neke stvari se moraju promeniti.