Futsal: Bečej i Sopot podelili plen

Vukašin Ljubojev | 25. februar. 2020. | 11:59 | Sport

U okviru 14. kola Druge futsal lige Srbije, ekipe Bečeja i Sopota odigrale su meč bez pobednika, a rezultat nakon 40 minuta igre bio je 3:3.

Klub malog fudbala Bečej 2003 sinoć je na parketu sportskog centra „Đorđe Predin Badža“ odigrao svoju drugu nerešenu utakmicu, jer je podsetimo i sa Ivanjicom u 10. kolu, takođe na svom parketu, odigrao utakmicu bez pobednika kada je bilo 2:2.

Krenuli su u meč oprezno i jedni i drugi. Imali su domaći svoju inicijativu sve do 5. minuta kada je Simeunović sa oko 12 metara uspeo da zatrese mrežu Bečeja. Nakon primljenog gola, snage su se izjednačile, a ponovnu nadu za pobedom Bečeja doneo je Arvaji u 13. minutu, kada iz slobodnog udarca na stativi pogađa Janićijevića od kog lopta ulazi u gol za 1:1.

Pored dva gola napomenimo i prečku koju je glavom pogodio igrač Sopota Kaličanin, ali i ne iskorišćenu najstrožu kaznu u 19. minutu, koju nije uspeo da realizuje Arvaji.

U drugom delu meča gosti ponovo stižu u vođstvo i to preko Kaličanina koji u brzoj kontri dobija loptu od Đurića i u 27. minutu puca iz prve sa velike udaljenosti za 1:2. Igrao se 29. minutu kada, takođe iz brze kontre, loptu od svog golmana dobija Simeunović i povisuje na 1:3. Dva minuta je trebalo domaćima da preko Stanića smanje rezultat na 2:3, dok Arvaji u poslednjem minutu uspeva i da remizira za konačnih 3:3 i tako sačuva jedan bod kraj Tise.

Nakon ovog meča tim Bečeja nalazi se na sedmoj poziciji sa 20 bodova, odnosno sa šest pobeda, šest poraza i, kao što smo već rekli, dva remija. U narednom 15. kolu plavo-beli putuju u Valjevo gde će protiv tamošnje ekipe RB-a pokušati da dođu do tri boda i tako poprave svoj rezultat na tabeli.