Fudbal: Generalka po meri Bečeja

Vukašin Ljubojev | 2. mart. 2020. | 9:21 | Sport

U poslednjoj šestoj kontrolnoj utakmici, Omladinski fudbalski klub Bečej 1918, savladao je ekipu Hajduka iz Kule rezultatom 3:1.

U generalci pred prolećni deo sezone, ekipa Bečeja nakon lošeg otvaranja utakmice i rezultata od 0:1, u petom minutu, kada je strelac bio Marković, uspela je da smogne snage i koncentracije, i ne samo da izjednači već i da okrene rezultat u svoju korist i tako stavi tačku na meč već u prvom poluvremenu kada je bilo 3:1.

Nakon vođstva gostiju, prvi za tim Bečeja u listu strelca upisao se Furtula u 21. minutu, kada je po desnoj strani gađao dalji ugao i nulirao prednost gostiju. Samo pet minuta čekao se drugi gol. Takođe po desnoj strani, Vorgučin levom trese mrežu gostiju i povisuje na 2:1. Treći i poslednji gol na meču u 35. minutu postiže strelac prvog gola. Situacija i pozicija kao iz prvog pogotka. Furtula krade loptu odbrani Hajduka protrčava po desnoj strani i na isti način postiže svoj drugi i ujedno poslednji gol na utakmici.

Ekipa Bečeja u pripremnim utakmicama odigrala je šest mečeva. Tri pobede ostvarene su protiv ekipa omladinaca novosadske Vojvodine, Vojvodine iz Bačkog Gradišta i Hajduka iz Kule. Bez pobednika utakmice su završene protiv Radničkog iz Zrenjanina i  Mladosti sa Novog Naselja, dok je jedini poraz pretrpljen protiv Kozare iz Banatskog Velikog Sela.

Utakmica 16. kola Srpske lige Vojvodina igra se u subotu 7. marta sa početkom od 14:30, a na Gradski stadion kraj Tise dolazi Borac iz Sakula, koji je u prvom kolu savladan na svom terenu rezultatom 4:3.