OFK Bečej 1918: Uknjižena nova tri boda

Vukašin Ljubojev | 8. oktobar. 2020. | 9:11 | Sport

U utakmici 11. kola Srpske lige Vojvodina, ekipa Omladinskog fudbalskog kluba Bečej 1918 savlada je juče Stari Grad iz Bačke Palanke rezultatom 3:2 i tako se sa 13 bodova i petnaestom pozicijom našla na pragu bezbedne zone.

Utakmica ne tako kvalitetna, ali dinamična, sa pet golova gde su domaći pokazali da zajedno kao jedan mogu da slave i protiv visoko pozicioniranog Starog Grada, koji ništa bolju igru nije pokazao od Bečeja. Najbitnije za ovaj meč jesu tri boda koja su plavo beli upisali.

Nakon velikog broja šansi i prilika domaćih, gosti u 16. minutu dolaze u vođstvo, strelac Nebojša Stojanović. Igrao se 27. minut kada zbog prekršaja nad Krainovićem u kaznenom, sudija Petrović pokazuje na belu tačku, odakle je siguran Tutnjević za 1:1.

Nakon slabe igre gostujućih igrača u 34. minutu Kurtiši izbija loptu iz nogu protivnika i ona odlazi do Krajinovića, koji je nesebično dodaje Kobiljskom, da bi ovaj sa dvadeset metara zatresao mrežu gostiju i dovodi Bečej u vođstvo od 2:1. Samo dva minuta trajalo je slavlje plavo – belih, jer je nakon kornera na drugoj strani najviši u skoku bio Todorović koji remizira na 2:2.

Poslednji gol na meču postignut je nakon brzog izvođenja prekida u 58. minutu, kada Tutnjević pronalazi kapitena Ilića koji postiže gol za konačnih 3:2.

U narednom kolu ekipa Bečeja putuje u Nove Banovce na meč sa tamošnjim Omladincem, koji je juče poražen od Radničkog iz Zrenjanina sa 2:0.