Futsal: Bečej ubedljiv na čelu tabele

Vukašin Ljubojev | 16. novembar. 2020. | 7:34 | Sport

Ekipa kluba malog fudbala Bečej minulog petka ugostila je futsalere Matalac Kolorada iz Gornjeg Milanovca, a nakon 40 minuta igre slavili su domaći igrači ubedljivim rezultatom 7:3.

U okviru 9. kola Druge futsal lige Srbije ekipa Bečeja je na parketu sportskog centra „Đorđe Predin Badža“ opravdala epitet najbolje ekipe u ligi uknjiživši osmu pobedu. Nakon ovog meča i nova tri boda, plavi su učvrstili svoju lidersku poziciju jer su sedam bodova u plusu u odnosu na drugoplasirani Loznica Grad.

Prvi ali i drugi gol na meču u 7. i 16. minutu postigao je Arvai. Samo minut nakon drugog gola Bodonji povisuje na 3:0, što je bio konačan rezultat prvog poluvremena. U drugom delu utakmice Nikolić u 24. smanjuje na 3:1, ali Golub u 28. minutu vraća rezultat na plus tri. Svoj het-trik Arvai postiže u 30. minutu, a pokrajac tri minuta kasnije povisuje na 6:1. Božičić svoj prvenac postiže u 35. minutu, a do kraja meča gosti preko Petrovića u 38, i Arsenijevića u poslednjim sekundama meča uspevaju da smanje razliku na 7:3 što je i bio konačan rezultat utakmice.

U narednom 10. kolu Druge futsal lige Srbije Bečejci putuju u Vršac gde će ih dočekati tamošnji Forum, koji se trenutno nalazi na samom dnu tabele.