Futsal: Dramatična završnica - Bečej-Pirot 7:6 (1:5)

Vukašin Ljubojev | 12. mart. 2019. | 13:03 | Sport

Futsaleri Bečeja sinoć su na svom parketu u dramatičnoj završnici savladali ekipu Pirota rezultatom 7:6.

U okviru 15. kola, Klub malog fudbala Bečej, ugostio je u sportskom centru „Đorđe Predin Badža“ ekipu iz jugoistočne Srbije, koja u prvom delu meča dokazala da, iako se nalazi na dnu tabele, zna da igra kvalitetan fudbal i da nije za potceniti.

Postizanjem gola već u prvom minutu, Piroćanci unose nervozu u redove Bečeja, a uz mnogo sreće uspevaju da realizuju većinu svojih napada, što u taboru plavo-belih nije bio slučaj. Prvi peh dogodio se Bečejcima već u samom startu kada zbog povrede Sava Vadaski napušta igru. Domaći su postigli gol preko Ćuluma u 4. minutu, ali su gosti brzo došli do ponovnog vođstva. Nervoza se povećavala u timu plavih, koji u više navrata tresu gol gostiju ali ne i mrežu. Brzo su Piroćanci počeli da se rezultatski odlepljuju, pa su do kraja prvog poluvremena otišli na odmor sa plus četiri gola, kada je rezultat bio 1:5.

Drugo poluvreme i sasvim druga priča. Rezultat skoro pa preslikan ali u korist domaćih, plavi u drugih 20 minuta postižu čak šest golova dok gosti uspevaju da realizuju samo jedan.

Smanjivali su plavi rezultatsku razliku, tokom celog drugog dela, a strelci su bili Lovre u 27. minutu Durmiši u 30. Ilčešin u 33. da bi nakon nespretne odbrane gostujućeg golmana Durmiši nulirao prednost.

Prvo vođstvo na utakmici Bečejci realizuju preko Lovreta koji drugim golom u 38. minutu povisuje na 6:5, U šok završnici gosti u poslednjem minutu izjednačavaju na 6:6, ali pribranošću plavih Dražić po desnoj strani nalazi Goluba na suprotnoj strani koji uklizavanjem smešta loptu pet sekundi pre kraja za velikih i konačnih 7:6.

Nakon kompletiranog 15. kola Druge futsal lige Srbije, Bečejci se nalaze na 6. mestu sa 19 bodova. Sledeći meč odigraće u Lazarevcu protiv tamošnje ekipe Kolubare, koja trenutno zauzima 8. mesto sa 16 bodova.