Fudbal: Pobedom nad Budućnosti Bečejci u bezbednoj zoni

Vukašin Ljubojev | 29. april. 2019. | 15:10 | Sport

Omladinski fudbalski klub Bečej 1918 minule subote savladao je ekipu Budućnosti iz Dobanovaca rezultatom 2:1.

U okviru 35. kola Prve lige Srbije, odnosno petog kola plej aut zone, plavo-beli su na Gradskom stadionu kraj Tise zabeležili prvu pobedu u ovom delu takmičenja, dok je Borac iz Čačka izgubio u Zemunu od Teleoptika, što je rezultiralo da se Bečej vrati u prva četiri tima u bezbednoj zoni.

I dok je Bečej u prvom poluvremenu imao apsolutnu dominaciju, kontrolu igre i rezultatsku prednost, u drugom poluvremenu igrači iz Dobanovaca preuzimaju stvar u svoje ruke ali na sreću domaćih igrača i navijača, ne uspevaju da realizuju sve svoje prilike i sa samo jednim postignutim golom u meču Bečej ipak dolazi do velika tri boda.

Prvi gol u 9. minutu Bečejci postižu iz prekida. Bajić sa ivice kaznenog pronalazi Petrića na drugoj koji je siguran glavom za 1:0. Drugi gol u 36. minutu postiže Bajić iz penala i postavlja konačnih 2:0 u prvom delu meča. U drugom poluvremenu samo jedan gol i to na strani Budućnosti. Strelac za ekipu iz Dobanovaca bio je Đurađ Dobrijević koji je glavom gađao suprotni ugao i smanjio na 2:1 u 51. minutu, što je bio i konačan rezultat meča.

Naredni, pretposlednji meč za tim Bečeja igra se već sutra na Gradskom stadionu kraj Tise, kada će plavo-beli pokušati da savladaju kvalitetnu mladu ekipu Teleoptika, i sa nova tri boda obezbede sebi opstanak i u narednoj godini u Prvoj ligi Srbije. Meč počinje u 16 časova, a podrška publike je i više nego potrebna momcima sa Tise.