KMF Bečej 2003: Polovičan učinak na kraju sezone

Vukašin Ljubojev | 29. april. 2019. | 18:13 | Sport

Klub malog fudbala Bečej 2003, sinoć je u okviru poslednjeg, 22. kola Druge futsal lige Srbije, savladao ekipu SK Ekonomista iz Beograda rezultatom 6:3 (3:3).

Iako utakmica nije bila od većeg značaja, jer se Bečejci nalaze na sedmom mestu odnosno ispod crte i igraju baraž, futsaleri su ipak dali svoj maksimum i u krajnje fer plej utakmici i preokretom uspeli da dođu do bodova.

Ako se dogodi da ekipa Sopota danas izgubi od zrenjaninskog Sasa, Bečejci ostaju lestvicu niže ali sa istim brojem bodova kao i Sopot, jer su u međusobnim mečevima Sopoćani slavili u oba navrata.

Golove za ekipu Ekonomista postigli su Čobanović u 3. i 7. minutu i Jordanović u 11. Činilo se da plavi nemaju rešenje za postizanje gola, dok gosti uspešno uspevaju da realizuju svoje napade, sve do 12. minuta kada Lovre smanjuje na 1:3, potom Simić u 14. na 2:3, da bi Vorgučin u poslednjem minutu prvog dela meča anulirao prednost domaćih i odveo Bečejce na odmor sa 3:3.

Opao je tempo Beograđana u drugom delu meča, ali je golmanski tandem Vadaski - Ćurčić uspešno branio svoj gol. Golove u drugom poluvremenu postigli su Vasin u 24. i Durmiši, koji je u istom 37. minutu uspeo dva puta da zatrese mrežu gostiju.

Futsaleri Bečeja u ovoj sezoni ostvarili su polovičan učinak: 8 pobeda, 8 poraza i 4 nerešena meča, pa je tako šef plavo-belih zadovoljan sportskim segmentom, ali ne i organizacionim.

Žrebom Fudbalskog saveza Srbije određeni su parovi za popunu Druge futsal lige za sezonu 2019-2020. Ekipa Bečeja igraće mečeve sa Konjarnikom iz Beograda koji je prvak Treće futsal lige Beograd. Prva utakmica igra se 7. maja u SC Šumice na Voždovcu, a meč u Bečeju igra se 11. maja u sportskom centru u Bečeju. U slučaju istog rezultata na prvom i drugom meču odlučujući treći meč igra se u Beogradu.