FK Vojvodina: Voša nezaustavljiva na oba fronta

Vukašin Ljubojev | 9. maj. 2019. | 9:36 | Sport

U okviru četvrt finala Kupa Srbije na teritoriji Fudbalskog saveza Vojvodine, fudbalski klub Vojvodina kao osvajač kupa Područne fudbalske lige Subotica ugostio je na svom stadionu ekipu Mladosti iz Bačkog Jarka, a nakon devedeset minuta borbe slavila je domaća ekipa sa 2:0.

Jučerašnje lepo vreme poslužilo je igrače ali i navijače dva komšijska kluba da se okupe u velikom broju i da uživaju u sportskoj priredbi, na kojoj su viđeni dobra igra, lep fudbal, mnoštvo lepih prilika ali i odbrana. Pored dva gola Marjanova, jedan koji je postigao i drugi koji mu je prepisan u 37. odnosno 43. minutu, ipak je za igrača utakmice proglašen Isidor Milovanov koji je odbranio neodbranjivo.

Igrački fond je okrnjen jer u timu zbog povreda trenutno fale Bečanović i Bubanja, ali se šef Voše iskreno nada da će njihovim oporavkom ekipa u narednim utakmicama na dva fronta moći još bolje da parira svojim protivnicima.

Naredni meč koji očekuje ekipu Vojvodine, ovog puta ligaški, igra se već u subotu. Tim iz Bačkog Gradišta putuje na meč sa Jadranom iz Feketića, koji je u desetom kolu bio poražen u Gradištu sa čak 7:1. Ipak i pored utakmice od pre 14 kola, treba napomenuti da šestoplasirani Jadran nije izgubio u poslednjih pet mečeva.

A kako su glatko prošli četvrtinu finala Kupa Srbije na teritoriji Fudbalskog saveza Vojvodine, tako se očekuje polufinale ovog saveza. Prema saznanjima naše televizije Voša će i u narednom meču biti domaćin, a 29. maja na stadion „Đorđe Tapavića Džoja“ stiže ekipa iz treće lige, Bratstvo 1946 iz Prigrevice