Futsal: Bečejci optimisti pred majstoricu u grotlu „Šumica“

Vukašin Ljubojev | 13. maj. 2019. | 9:42 | Sport

Klub malog fudbala Bečej 2003 savladao je minule subote ekipu Konjarnika sa 4:3 (0:1) i tako u drugoj baraž utakmici izborio majstoricu koja se igra za vikend u Beogradu.

Ekipa Bečeja u drugoj utakmici za popunu Druge futsal lige Srbije uspela je da se revanšira za poraz u Beogradu i sa skoro identičnim rezultatom izvojuje pobedu na parketu sportskog centra „Đorđe Predin Badža“.

Ekipa Konjarnika koja je došla u punom sastavu pružila je odličnu partiju, ali su i Bečejci bili na vrhuncu zadatka. Ipak na momente su odlično igrali, dok su na momente bili osetni i padovi u igri domaćih.

Problem u prvom poluvremenu bila je previše stegnuta igra plavo - belih, ali nakon prvih 20 minuta, ekipa Bečeja kreće u igru sve ili ništa, što je i urodilo plodom. Posle rezultata od 0:1 u prvom poluvremenu, Bečejci u drugom delu meča okreću na 3:1, da bi se meč priveo kraju sa 4:3.

Strelci za domaći tim na meču bili su Ćulum u 25. i 39. minutu, Mandadžić u 29. i Golub u 31. dok su se kod gostiju u listu strelaca upisali Janković u 2. i 40. i Vićić u 34. Ništa manje bitna od golgetera nije ni „bečejska hobotnica“, Zoran Ćurčić koji je sa 18 odbrana proglašen za igrača utakmice.

Ekipu Bečeja očekuje teško gostovanje na najbitnijoj utakmici ove sezone, a igrači i šef plavo-belih optimistični su pred odlazak na majstoricu.