OFK Bečej 1918: Pančevci odneli bodove iz Bečeja

Vukašin Ljubojev | 9. septembar. 2019. | 12:31 | Sport

Omladinski fudbalski klub Bečej 1918 poražen je minule subote na Gradskom stadionu kraj Tise od ekipe Železničar iz Pančeva sa 1:2.

U okviru 4. kola Srpske lige Vojvodina mlada ekipa Bečeja, koja je i dalje u procesu uigravanja, dala je više od sto odsto svoje snage, kako bi privela meč u svoju korist što se do 90. minuta nije desilo.

Ipak, ako se uzme u obzir da je klub i dalje u stabilizaciji, a da je ekipa iz Pančeva pretendent za ulazak u viši rang, rezultat i nije loš. Međutim, ostaje žal za makar jednim bodom koji su Bečejci zaista zaslužili.

Ekipa iz Pančeva izašla je u punom sastavu sa ofanzivnom formacijom, odnosno sa klasična dva špic igrača, što im je i urodilo plodom već u 18. minutu kada je Bašanović levom sa ivice kaznenog pogodio suprotni deo gola za 1:0.

Drugi deo meča otpočeo je u znaku plavo-belih kada je Kobiljski sa preko 20 metara evrogolom izjednačio na 1:1. Prema rečima gostujućeg trenera Jevrića, to je njegovu ekipu još vise motivisalo da daju gas i podignu ritam igre. To je rezultiralo da u 75. minutu Mandić postigne gol sa trideset metara i da Železničar povede sa 1:2, što je bio i konačan rezultat meča.

Nakon 4. kola ekipa Bečeja nalazi se na sedmoj poziciji sa šest bodova, a naredni ligaški meč očekuje ih u subotu, kada će gostovati ekipi Bratstvo 1946 iz Prigrevice.