OFK Bečej 1918: Obostrano zadovoljstvo trenera remijem

Vukašin Ljubojev | 14. oktobar. 2019. | 11:13 | Sport

Omladinski fudbalski klub Bečej 1918, u okviru 9. kola, Srpske lige Vojvodina koje je odigrano minule subote, ugostio je ekipu „Vojvodine 1928“ iz Perleza. Nakon 90 minuta utakmica je završena rezultatom 2:2, koji je prema rečima oba trenera bio realan i najprihvatljiviji ishod.

Tvrda  i ne mnogo lepa utakmica igrala se u subotu na Gradskom stadionu kraj Tise. Domaćini su od prvog minuta imali bolji posed lopte ali i ne i završnicu, dok je kod gostiju bila drugačija situacija. Ekipa iz Perleza imala je nekoliko šansi, a dve nabolje su uspeli i da materijalizuju.

Prvi gol na meču postigao je Žarko Kobiljski, koji je u tandemu sa Janjušem uspeo da donese slavlje domaćoj publici. U drugom delu meča gosti slabom intervencijom golmana Markovića nuliraju prednost, strelac Vladimir Jeftić.

Za ponovno vođstvo Bečeja zadužen je bio dvojac Zličić – Kobiljski. Igrao se 66. minut, a nakon ubačaja Zličića u peterac, siguran je bio Kobiljski. Isti igrač kao i kod prvog izjednačenja Jeftić, u 80. minutu trese mrežu domaćih za konačnih 2:2.

Rezultat povoljan po oba tima, ali ne i stanje u igračkom kadru, usaglašeno su potvrdili treneri Bečeja i Vojvodine.

U narednom 10. kolu Srpske lige Vojvodina, ekipa Bečeja putuje Vršac, gde će pokušati da protiv istoimene ekipe, koja se nalazi na petom mestu, izbori bodove i tako odskoči sa devete pozicije.