KMF Bečej 2003: Nakon četiri godine pao i SAS

Vukašin Ljubojev | 22. oktobar. 2019. | 9:49 | Sport

Klub Malog fudbala Bečej 2003 sinoć je u okviru 6. kola Druge futsal lige Srbije savladao zrenjaninsku ekipu SAS-a rezultatom 4:3.

Trebalo je Bečejcima četiri godine da u ligaškom delu savladaju ekipu iz Zrenjanina, jer je poslednje slavlje plavo - belih u meču sa ovim rivalom zabeleženo 8. decembra 2014, kada je Bečej takođe na svom parketu slavio protiv SAS-a rezultatom 6:4.

Sam početak utakmice krenuo je baš onako kako su planirali domaći. Za prvi gol i vođstvo bio je zaslužan Korać koji je u 4. minutu načeo mrežu Rodića. Nedugo zatim, u 9. minutu i Bojan Ćulum se upisuje u listu strelaca. Imali su plavo – beli još nekoliko stopostotnih prilika u prvom delu meča, ali su do kraja 20. minuta mreže golmana ostale mirne.

Drugi deo meča obeležila je rezultatska klackalica, veliki broj izglednih prilika i na jednoj i na drugoj strani, žuti kartoni za gostujući tim i mnogo nervoze, tenzija i izgubljenih živaca kako na parketu tako i na tribinama. Samo minut od početka drugog poluvremena gosti smanjuju na 2:1, strelac Delić. Nakon šest minuta Igor Dražić trese mrežu iz slobodnog udarca i dovodi Bečej u vođstvo od 3:1.

Igrao se 31. minut kada Zrenjaninci ponovo daju gas i preko Novkovića smanjuju na 3:2, da bi u 37. uz pomoć Radenkovića uspeli i da izjednače na 3:3.

Poslednji i odlučujući gol na meču postigao je Srđan Golub u 38. i tako doneo nova tri boda Bečeju.

Treba spomenuti i heroja jučerašnje utakmice Savu Vadaskog koji je izvrsno branio tokom celog meča,  naročito u poslednjim sekundama kada je odbranio diskutabilno dosuđenu najstrožu kaznu, koja je svirana zbog nagomilavanja prekršaja.

U narednom meču Bečejci putuju u Gornji Milanovac, kada će pokušati da dođu do novih bodova protiv tamošnje ekipe Metalac Kolorado.