Futsal: Goleada u drugom delu meča Bečejcima donela bodove

Vukašin Ljubojev | 5. novembar. 2019. | 13:59 | Sport

Klub malog fudbala Bečej 2003, sinoć je u okviru 8. kola Druge futsal lige Srbije na svom parketu savladao Radnički 2010 iz Niša rezultatom 14:5 (4:4) i tako odskočio na drugo mesto na tabeli, dok su novajlije u ovoj ligi, Nišlije i dalje prikovane za dno tabele sa nula bodova.

Dominacija i ofanzivna igra domaćih krenula je od prvog minuta. Međutim, greške Bečejaca gosti su uspešno materijalizovali.

Očekivalo se da će Bečej olako povesti i diktirati tempo meča, što je, ispostavilo se, bilo zabluda bar u prvom poluvremenu, jer su gosti već od drugog minuta krenuli sa postizanjem golova, dok su domaći kako - tako uspevali da nuliraju svako vođstvo Nišlija da bi se na odmor otišlo sa 4:4.

Istina, imali su domaći više od deset izvesnih prilika i udaraca u okvir gola, ali prosto rečeno lopta nije htela u gol.

U prvom delu meča za Bečej golove su postigli Vorgučin, Golub, Korać i Stanić, dok su se u lisu strelaca za Radnički upisali Milosavljević, Stanković i Vasić dva puta.

Drugo poluvreme i dijametralna sportska predstava. Bečejci konačno pokazuju svoju pravu sliku i sa čak deset golova uspevaju da deklasiraju goste iz Niša, dok igrači Radničkog postižu samo jedan gol.

U drugom poluvremenu u listu strelaca za Bečej upisuju se Arvaji i Arđeljan po jednom, Korać dva puta, dok Golub i Dražić čak po tri puta tresu mrežu gostiju. Za ekipu na suprotnoj strani jedni gol u drugom delu utakmice postigao je Radenković.

U narednom devetom kolu Bečejci putuju u Bujanovac, gde će odmeriti snage sa tamošnjim Zufom i pokušati kao i minule godine, da pokupe bodove sa juga Srbije.