Fudbal: Voša sa 17 bodova odlazi na zimsku pauzu

Vukašin Ljubojev | 25. novembar. 2019. | 13:46 | Sport

U poslednjem 15. kolu prvog dela sezone Vojvođanske lige Sever, fudbaleri Vojvodine iz Bačkog Gradišta poraženi su na svom stadionu od ekipe Mladost APA iz Apatina rezultatom 1:2.

Po veoma hladnom i vetrovitom subotnjem popodnevu, ekipa iz Gradišta nije uspela da prekine niz poraza i tako se nakon ovog meča stacionirala na 11. poziciju gde će i provesti zimu.

Igrala je Vojvodina i više nego dobro prvo poluvreme, dok ništa lošiji nisu bili ni gosti. Tvrda i odlična fudbalska predstava gledala se u prvom poluvremenu, sa mnogo dobrih prodora i jednih i drugih, koji se ipak nisu završavali pogocima, te se na odmor otišlo sa 0:0.

U drugom delu meča, blagim padom koncetracije domaćih, a snagom i korpulentnošću gostiju, Apatinci dolaze u vođstvo od 0:1 u 58. minutu i to preko Ožegovića. Drugi gol za goste postigao je Dulić u 74. minutu. Imali su domaći više šansi u poslednjih deset minuta, nego u celom drugom delu meča, ali je samo jedna prilika uspela da se materijalizuje. Strelac za Vojvodinu u 85. minutu bio je Simo Janković.

U toku nedelje očekuje se saziv upravnog odbora kluba i igrača, kada će se rezimirati prvi deo prvenstva, ali i konstatovati šta će se dešavati u drugom delu sezone, da li će doći do nekih promena u igračkom kadru.