OFK Bečej 1918: Zimovanje u gornjem delu tabele

Vukašin Ljubojev | 25. novembar. 2019. | 13:58 | Sport

Omladinski fudbalski klub Bečej 1918 u okviru poslednjeg 15. kola, prvog dela sezone Srpske lige Vojvodina, dočekao je Radnički 1912 iz Sombora, a nakon devedeset minuta igre rezultat meča bio 3:1, te su tako tri veoma bitna boda ostala kraj Tise.

Krenuli su oštro i ofanzivno Bečejci od prvog sudijskog zvižduka, da bi samo nakon dva minuta igre postigli prvi gol na meču.

Erdeljan ubacuje po levoj strani, igrač Radničkog Stojaković slabo reaguje i ne uspeva da izbaci loptu, a  Zličić, koji je bio na pravom mestu u pravo vreme, uspeva levom da zatrese mrežu Somboraca i dovede Bečej u vođstvo sa 1:0.

Malo je trebalo domaćima, svega četiri minuta, da povise na 2:0. Igrao se 6. minut kada Vorgučin glavom uspeva da preuzme loptu na polovini, potom istrči po desnoj strani i ubačajem pronađe Kobiljskog koji glavom pogađa stativu, a lopta se od igrača Radničkog Damjanovića, obija u gol za 2:0.

Za smanjivanje prednosti Bečeja pred odlazak na pauzu, zaslužni su Radev i Cvetković. U 43. minutu iz kornera Radev ubacuje, a najviši u skoku bio je već pomenuti Cvetković koji smanjuje vođstvo domaćih na 2:1, što je i bio konačan ishod prvog dela meča.

Drugi deo meča protekao je slično kao i prvi, osim broja golova, jer je u drugom poluvremenu samo ekipa Bečeja uspela da materijalizuje svoju priliku i overi pobedu.

Igrao se 72. minut kada nakon slabog ispucavanja lopte Ilić pronalazi na 11 metara Zličića koji iz prve ponovo trese mrežu Radničkog za konačnih 3:1.

Nakon ovog meča Bečejci su napredovali na tabeli, a zimu će provesti kao sedmoplasirana ekipa sa 21 bodom, odnosno sa 6 poraza, 6 pobeda i tri nerešene utakmice.

Fudbaleri nastavljaju sa treninzima i u naredne dve nedelje nakon čega se odlazi na zasluženu pauzu, a pripreme pred drugi deo sezone zakazane su za 20. januar.