KMF Bečej 2003: Poraz u Kupu pred zimsku pauzu

Vukašin Ljubojev | 10. decembar. 2019. | 13:20 | Sport

U utakmici osmine finala Kupa Vojvodine u futsalu koja je odigrana juče, Klub malog fudbala Bečej 2003 poražen je na svom parketu u sportskom centru „Đorđe Predin Badža“ od ekipe SAS iz Zrenjanina rezultatom 7:6.

Iako je reč o Kup utakmici, ona je izgledala kao prijateljski meč ova dva dobro poznata protivnika. Razlog je, čini se, istrošenost igrača u minulom prvom delu prvenstva ali i nekompletni sastavi jednog i drugog tima, kako zbog povreda, tako i zbog umora koji je sustigao pojedince.

Kada je reč o utakmici, publika je prvi gol videla već u četvrtom minutu koji je postigao Vorgučin za 1:0. Samo desetak sekundi kasnije gosti remizirali, a potom od sedmog do devetog minuta postižu još tri gola. Smanjio je Ćulum prednost Zrenjaninaca na 2:4, ali su ponovo gosti u sledećem minutu otišli na plus tri gola. Do kraja prvog dela u listu strelaca upisao se i Arvaji koji je odveo ekipe na odmor sa 3:5.

U drugom delu meča gosti su poveli i sa dva gola se odlepili na 3:7, što je činilo se bilo nedostižno. Ipak golovima Ćuluma, Vorgučina i Arvajia, Bečejci su došli na samo minus jedan gol. Mogla je ekipa Bečeja i remizirati u poslednjem minutu, ali lopta nikako nije htela u gol, pa je tako nakon 40 minuta utakmica završena pobedom gostiju od 7:6.

Sledi vrlo kratka pauza za futsalere, jer se već nakon praznika vraćaju na parket u trenažni proces kako bi što spremnije nastupili u drugom delu sezone, čiji je početak rezervisan za 7. februar.

Prema najavama Strajnića, u klubu postoji određen broj igrača koji planira da napusti klub, dok, sa druge strane, pojedinci su umorni zbog taktiziranja i učešća i na velikim terenima. To govori da će se igrački kadar morati osvežiti u toku zimskog prelaznog roka.

KMF Bečej zimu provodi na 7. poziciji Druge futsal lige Srbije sa 16 bodova, odnosno sa 5 pobeda, jednim remijem i 5 poraza, a planovi su isti kao i pred početak prvenstva.

Kada je reč o samom klubu, on neće pauzirati sa radom jer kreće Omladinska liga u kojoj mladi Bečejci očekuju odlične partije i dobre rezultate.