Vaterpolo: Stari Grad u poslednja tri minuta odneo bodove

Vukašin Ljubojev | 17. februar. 2020. | 11:02 | Sport

U okviru desetog kola, Prve A lige Srbije, koje je igrano minule subote, vaterpolisti Bečeja ostali su poraženi na svom bazenu od ekipe Stari Grad iz Beograda rezultatom 10:13, po četvrtinama 0:3, 3:3, 5:3 i 2:4.

Golove za ekipu Bečeja postigli su Perić, Mesaroš, Velimirov, Sašin i Krstonošić po jedan, dva puta se u listu strelaca upisao Jović, dok je Čavić tri puta tresao mrežu Beograđana.

Poznato je da je ekipa Starog Grada druga na tabeli, posle vaterpolista Novog Beograda. Međutim, poslednja utakmica Bečeja protiv Spartaka na domaćem terenu dala je puno pravo da se očekuje pobeda nad gostima iz Beograda, kaže trener momaka sa Tise Goran Krstonošić.

Poveli su gosti već na startu meča i sa 3:0 priveli kraju prvu četvrtinu. Međutim, Bečejci uspevaju da nuliraju prednost gostiju u četvrtom minutu treće četvrtine kada je bilo 7:7, ali nažalost nisu uspeli da okrenu rezultat u svoju korist.

Izjednačen rezultat bio je sve do 10:10, kada u poslednjoj četvrtini Bečejci ne koriste kontru tri na jedan, što gosti u sledećem napadu kažnjavaju. Sve to rezultiralo je padom u igri domaće ekipe i dovelo do ovakvog rezultata.

Ipak, pre narednog domaćinstva i Taša, Bečejci putuju na meč sa pretendentom u viši rang, ekipom 11. April Novi Beograd koja zauzima prvo mesto na tabeli.